Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Hlavní stránka

V O2 areně triumfoval Slovan Bratislava

Již čtvrtý ročník populárního Fortuna víkendu šampionů se dnes konal v pražské O2 Areně. Na kvalitně obsazeném turnaji se vedle špičkových českých týmů Sparty, Slavie, Liberce a obhájce loňského prvenství Bohemians 1905 objevila také dvě zahraniční mužstva - vedoucí celek slovenské ligy MŠK Žilina a Slovan Bratislava.

více v článku...

Oproti předchozím letům připravili organizátoři novinku, když v turnaji startovalo pouze šest mužstev a základní skupiny i vyřazovací boje se odehrály během jediného dne.

Ve "sparťanské skupině" nejprve zničila Žilina vedena českým trenérem Pavlem Hapalem nabuzené hráče Bohemians 1905 výsledkem 8:3 a poté již přišlo premiérové vystoupení borců v rudých dresech. Notně omlazený tým, ve kterém byl vinou zdravotních problémů vedle brankáře Blažka nejstarším sparťanem Igor Žofčák, vstoupil do utkání skvěle a po gólech Hejdy, Zemana, Žofčáka a novice ve sparťanské šatně Milana Jurdíka již 4:1. Slovenský celek se dokázal vrátit do zápasu a nakonec si připsal těsnou výhru v poměru 6:5.

Ve druhém vystoupení stačila sparťanům proti Klokanům k postupu do semifinále i remíza, svěřenci trenéra Hoftycha ale nakonec ukázali větší zkušenost a po vyrovnaném boji zvítězili 3:1 - více zde.

Ve druhé skupině se na úvod potkala ve federálním derby mužstva Slovanu Bratislava a Slavie Praha. Hráči Slovanu, povzbuzováni početným kotlem svých příznivců Pražany dokonale zaskočili a během zápasu se dostali do vedení 2:0, na čemž měl velkou zásluhu skvěle chytající sparťanský odchovanec David Bičík. Ani on však nestačil na drtivý závěr sešívaných, kteří třemi góly v samém závěru strhli vítězství na svou stranu.

Poslední vteřiny rozhodovaly také v druhém klání, ve kterém se týmu z Edenu postavil opět Slovan, tentokrát však ten liberecký. Severočeši si po celý průběh zápasu udržovali těsné vedení, když však v předposlední minutě hráči Slavie srovnali skóre, zdálo se, že se budou body dělit. Proti však byl Jan Blažek, který dalekonosnou střelou pět vteřin před koncem rozhodl o vítězství Liberece.

V přímém souboji dvou Slovanů o postup do semifinále pak byl úspěšnější ten z Bratislavy a po vítězství 5:2 se mohl těšit na boj o medaile.

Úvodní semifinále obstarali hráči Žiliny a Slavie, která se po deseti minutách hry dostala do vedení, které poté ještě pojistil Petr Janda. Naději pro své spoluhráče vykřesal několik vteřin před poločasovou přestávkou žilinský brankář Dúbravka, který snížil na 1:2. Svěřenci Karla Jarolíma však ve druhém poločase zvrat nepřipustili a po výsledku 5:2 postoupili do finále.

Jejich soupeřem se stal Slovan Bratislava, který si poradil s vítězem dvou předchozích ročníků, týmem Bohemians. Slovenský celek vedl již 3:0, mohutný závěr zeleno-bílých však znamenal penaltové rozuzlení. V něm byli šťastnější "Belasí," a mohli se tak těšit na boj o zlato.

Malou náplast přichystali pro své svěřence také sparťané, kteří v boji o 5. místo porazili Liberec 7:4. Třemi góly se blýskl Martin Sus, prosadil se také mladičký Milan Jurdík. O posledním vystoupení letenských na turnaji více zde.

V souboji neúspěšných semifinalistů se proti sobě postavila Žilina a Bohemians a stejně jako ve skupině měla jasně navrch družina Pavla Havla. Žilinští svého soupeře přehráli a po výsledku 6:2 tak obsadili 3. místo.

Finálové klání znamenalo repete souboje ve skupině a i nyní do něj lépe vstoupili hráči Slovanu Bratislava, kteří se ujali vedení díky brance Štěpanovského. Jednogólový náskok ve druhém poločase navýšil Milan Ivana. Když se prosadil také kanonýr Juraj Halenár, bylo o vítězi turnaje rozhodnuto.