Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Hlavní stránka

Turnaj v Edenu ovládli Sparťané

Konec roku se blíží a nastává tak ideální čas pro turnaje fotbalových internacionálů. Jeden takový se o víkendu konal v pražském Edenu a ligový triumf fotbalistů sparťanského Ačka napodobili jejich starší kolegové, kteří se sice již neprohání po tuzemských stadionech, přítomným divákům ale ukázali, že se svého umění nic nezapomněli.

více v článku...

V sestavě se tak pod hlavičkou Nike týmu objevili například trenér A-mužstva Jozef Chovanec, předseda ČMFS Ivan Hašek, trenér reprezentace Franta Straka, jeden z nejlepších kanonýrů nejen sparťanské historie Horst Siegl nebo brankář Petr Kouba.

Spojení slavných jmen fungovalo a Nike tým dokráčel na turnaji až do finále, ve kterém doslova deklasoval Duklu vedenou Ladislavem Vízkem 10:1! O tom, že zápasy proti bývalým protihráčům jsou stále brány s velkou prestiží, vyprávěl během turnaje Ivan Hašek. "Rozhodně bych netvrdil, že nejde o výsledek. Teď, když už nikdo nehrajeme závodně, si chceme dokázat, že to ještě umíme. Všichni jedou naplno," řekl Hašek, který se blýskl několika pěknými akcemi. "Jsem ve strašidelné kondici, ale není to moc vidět, protože rychle střídám," dodal s úsměvem šéf českého fotbalu.

Diváky pobavil také brankář Petr Kouba, který se vysunul na hrot sestavy a povedeným obloučkem otevřel skóre finálového zápasu. O chvíli později "Koubič" zvyšoval již na 3:0.

Ani to mu však na cenu pro nejlepšího střelce turnaje nestačilo. I toto pořadí však ovládl sparťan, konkrétně kanonýr z nejpovolanějších Horst Siegl, který rozvlnil sítě soupeřů celkem šestkrát a zopakoval tak loňský triumf.

Na turnaji se představili také internacionálové Sparty, kterým se však dařilo o poznání méně. Poté, co se jim nepodařilo postoupit ze základní skupiny, alespoň zdolali Viktorii Plzeň v duelu o 7. místo.

 

Výsledky

Skupina A:
Slavia - Nike 4:3, Bohemians - Plzeň 2:2, Slavia - Bohemians 2:1, Plzeň - Nike 3:5, Bohemians - Nike 2:3, Slavia - Plzeň 5:1.
Pořadí: 1. Slavia 9 bodů, 2. Nike 6, 3. Bohemians 1, 4. Plzeň 1.

Skupina B:
Prešov - Dukla 2:4, Sparta - Brno 0:2, Brno - Prešov 2:2, Dukla - Sparta 6:1, Brno - Dukla 5:2, Sparta - Prešov 1:2.
Pořadí: 1. Brno 7, 2. Dukla 6, 3. Prešov 4, 4. Sparta 0.

O 7. místo:
Plzeň - Sparta 1:2,
O 5. místo:
Bohemians - Prešov 4:3,

semifinále:
Slavia - Dukla 1:2, Brno - Nike 2:3,
o 3. místo:
Slavia - Brno 6:2,

finále:
Dukla - Nike 1:10 (0:3).¨

autor: sparta.cz

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz