AC Sparta Praha - Arsenal Londýn 0:3 (0:2)

Rozhodčí: Beck - Müller, Söder (všechny Německo)

Sestava

Sparta: Gazdíková - Heroldová, Bartoňová (61. Malinová), Sedláčková, Vyštejnová - Kladrubská (65.Bíbrlová), Ondrušová, Pivoňková, Ringelová - Došková, Kožárová (75. Čulová)

Arsenal: Byrne - Yorston, Ludlow, Flaherty, Grant - Yankey, Davison, Little, Chapman -Fahey, Lander (80. Bruton)

více v článku...

Dnes v šest hodin večer, bylo na Letné v GENERALI Areně rozehráno osmifinálové utkání Ligy mistryň, ve kterém domácí fotbalistky Sparty Praha nastoupily proti favorizovaným hráčkám z londýnského Arsenalu.

Sparťanský kouč Dušan Žovinec se pro toto utkání musel obejít bez řady fotbalistek…

Trenér Žovinec se před výkopem netajil přáním, aby sparťanky na svého soupeře vlétly a jeho svěřenkyně jeho pokyny plnily od úvodního hvizdu. Nadšení domácích hráček však zchladila po třinácti minutách hry Gilly Flaherty, jež využila špatně zahraného ofsajd systému a sama před bezmocnou Gazdíkovou nezaváhala. Zvýšit vedení londýnského klubu mohla Helen Lander, Lenka Gazdíková ale prokázala své kvality. Stejný souboj se opakoval také o pět minut později a znovu z něj vyšla vítězně slovenská brankářka ve službách Sparty. Do třetice se však již radovala hráčka Arsenalu a Helen Lander zaznamenala druhou branku Angličanek. I nadále mohli diváci na stadionu sledovat především souboj Gazdíkové s aktivní Lader. Sparťanky se k přímému ohrožení branky dostali ve 35. minutě, tečovaná střela Terezy Kožárové ale skončila pouze v náruči Emmy Byrne. Domácí hráčky se snažili o zdramatizování výsledku, zkušený soupeř se však prezentoval pozornou obranou a do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Druhý poločas začal v poklidném tempu, ze kterého oba týmy vyvedla 55. minuta, kdy rozhodčí nařídila pokutový kop, který Kim Little bet problémů proměnila. I nadále mohli diváci sledovat bojovný výkon domácích hráček, větší kvalita však byla viditelně na straně anglického týmu, který sparťanky k vážnému ohrožení své branky nepouštěl a naopak využíval každou příležitost k podniknutí nebezpečného protiútoku. Svěřenkyně Dušana Žovince se snažily alespoň o čestný gól, pokaždé jim ale chyběl pověstný kousek, tak jako v 85. minutě, kdy sparťanky zahrozily nebezpečnou standardní situací. Hráčky Arsenalu si svůj třígólový náskok již pohlídaly a rázně vykročily za očekávaným postupem.

!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz