Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Novinky

Sparta je v žebříčku IFFHS na 77. místě

Fotbalový podzim se pomalu chýlí ke svému konci a Letenští stále bojují na třech frontách. Čekají je poslední zápasy Gambrinus ligy, Ondrášovka Cupu a Evropské ligy. V jednotlivých soutěžích letenský klub získává nejen důležité body do tabulek, ale také trpělivě navyšuje koeficient, na základě kterého IFFHS pravidelně sestavuje žebříček nejlepších klubů světa. Sparťané se v listopadu 2009 umístili na 77. místě a jsou tak se 131 body suverénně nejlepším českým klubem. Zároveň si oproti minule polepšili o celých 14 míst. Sparta je zároveň jediným českým zástupcem v první stovce.

více v článku...

Pro zajímavost můžeme uvést, že další český zástupce a městský rival Slavia Praha zaujímá 106. pozici, Sešívaní propadli o celých deset míst. V aktuální tabulce ještě najdeme další tři české zástupce. Sigma Olomouc zaujímá pomyslný český bronz na 161. místě, brzký ligový soupeř Sparty Slovan Liberec je na 194. pozici a poslední zástupce českého fotbalu FK Teplice zabírají 209. příčku.

Na prvních třech místech došlo k jediné změně. Na bronzový stupínek se probojoval ukrajinský Šachťor Doněck, který sesadil londýnskou Chelsea. Stříbro stejně jako minule patří Barceloně a nejlepším klubem světa dle kritérií IFFHS je i tentokrát Manchester United.

IFFHS je zkratka pro Mezinárodní federaci fotbalových historiků a statistiků (International Federation of Football History & Statistics). Jedná se o organizaci, která sleduje a zaznamenává historii fotbalu již od roku 1984 a její sídlo je v Bonnu. Dlouhodobě sestavuje žebříček klubů na základě koeficientů za odehrané zápasy v domácích i mezinárodních soutěžích, který měsíčně aktualizuje. Více se o IFFHS, samotném žebříčku a pravidlech sestavování se dočtete ZDE.

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz