Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Novinky

Chovanec chystá řadu posil...

Fotbalisté Sparty Praha se musí v jarní části sezony obejít bez obránce Romana Hubníka, během zimní přestávky ale chce vedení klubu kádr ještě posílit. Jak uvedl trenér Sparty Jozef Chovanec v úterý pro klubový web, v hledáčku má posily z Ghany, Pobřeží slonoviny a zájem má také o Jiřího Jarošíka.

více v článku...

V pondělí prodloužilo vedení letenského klubu smlouvy s trojicí Jaromír Blažek, Luboš Hušek a Igor Žofčák. O nové smlouvě jedná také Tomáš Řepka, kterého chtějí na Spartě využít i po skončení kariéry. "Uvažujeme o tom, že Tomáš bude mít nějakou další roli ve Spartě a věřím tomu, že bude mít také zájem. Má jméno ve světě, má konexe, potenciál u něj je," myslí si Chovanec.

Kouč letenského mužstva chce udržet i chorvatského obránce Manuela Pamiče. "Od svého příchodu patří mezi naše nejlepší hráče a je naším cílem ho udržet. Požadovaná finanční částka za Pamiče je navíc v našich možnostech," podotkl Chovanec. Sparta v současné době jedná o Pamičově další budoucnosti s rakouským Salcburkem, kterému hráč patří.

Vedení klubu nehledá potencionální posily pouze v Čechách nebo na Slovensku, ale i v zahraničí. "Nejvíce nás tlačí bota na postu kreativního záložníka a útočníka, tam chceme zvýšit konkurenci. Máme vyhlídnuté a vytipované hráče v zemích jako je Ghana a Pobřeží slonoviny," přiznal Chovanec.

V zimě prý určitě přijdou dvě nové tváře. "Již teď máme rozjednané tři hráče, nyní pracujeme na vízech. Buď přijdou k nám, nebo do juniorského týmu," dodal.

Sparta by ráda přivedla i Jiřího Jarošíka, který na Letné dříve působil. "Tuto otázku teď řeší manažeři. Projevili jsme zájem, s Jirkou jsem mluvil a on projevil zájem také. Teď je to věc manažerů," přiblížil Jozef Chovanec situaci okolo dvaatřicetiletého fotbalisty, který od minulého roku hrál za ruskou Samaru.

Ohledně posil se Letenští mohou poohlédnout i ve vlastních rezervách. "Do přípravy nastupují mladíci Polom, Krejčí a Jurdík," prozradil Chovanec, kterým nadějím hodlá dát v zimě šanci. Kromě nich do přípravy znovu naskočí i Petr Glaser, Zdeněk Folprecht a Lukáš Hejda.

Po několikaměsíčním zranění kolena by měl celou zimní přípravu absolvovat také Jiří Kladrubský. "Jirka musí být v první řadě úplně fit. Tím, že nastoupil s Kodaní, jsme mu chtěli nalít optimismus do žil. Zranění bylo hodně vážné, návrat je těžký. Zatím řeším jen jeho zdravotní stav, ne jeho zařazení," uvedl sparťanský trenér.

Další fotbalisté podle jeho slov musí zlepšit přístup a také stabilizovat výkonnost. "Například Ondřej Kušnír by mohl skončit klidně na tribuně, pokud bude hrát tak, jako poslední tři zápasy. Jestli nezlepší přístup, bude mít problémy se udržet v základní sestavě"

"Nebo Kamil Vacek je stejný případ jako Kušnír. Pokud své výkony nestabilizuje, bude mít problémy vůbec s tím, aby nastoupil."

"A další, například Bony Wilfried, stejné obavy mám u Martina Zemana, Václava Kadlece. Hráči se musejí soustředit především na svoje výkony, ne na mediální obraz,"
zakončil Chovanec.

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz