Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Novinky

Češi s Hubníkem v sestavě porazili Polsko

Přestože nabídli Češi v GENERALI Areně pěknou podívanou, okořeněnou dvěma brankami a vítězstvím, odcházeli nakonec do kabin zklamaní. Slováci v duelu se Slovinci podlehli a odsoudili postupové naděje českého výběru do teoretické roviny.

více v článku...

Do utkání nastoupil v základní sestavě jediný sparťan, Roman Hubník, který zaujal místo stopera vedle exsparťanů Sivoka a Pospěcha. Základní jedenáctka byla doslova nabita jmény hráčů, kteří v minulosti oblékali rudý dres - v brance Čech, v záloze Rosický, Hübschman, Pudil, ke konci utkání se na plochu letenského stadionu podíval i Jiří Štajner. Nováček v národním dresu, Ondra Kušnír, neseděl ani na lavičce.

První poločas byl vyrovnanou partií. Míč do sítě dostal Baroš, ale branka díky ofsajdovému postavení Papadopulose platit nemohla. Na druhé straně se vyznamenal Čech, když vyrazil tečovanou ránu Jeleně. Dva údery přišly až po přestávce, kdy českou hru výrazně oživil příchod Necida. Právě ten se v 51. minutě obtočil kolem obránce a lehoučkou střelou překonal Kowalewského. Když ve třiasedmdesáté poslal Pospěchův centr do sítě Plašil, nebylo už takřka co řešit.

Výkon z Letné se však záhy ukázal být vítězstvím Pyrrhovým - Slováci, v sestavě s Rado Zabavníkem, odmítli postupové oslavy a v domácím prostředí podlehli 0:2, když druhý zásah hostujícího mužstva zařídil další exsparťan, Nejc Pečnik. Češi tak na vysněné druhé místo ztrácejí dva body, Slovinci však kvalifikaci zakončí se San Marinem a šance českého výběru jsou tak mizivé.

 

Česká republika - Polsko 2:0 (0:0)

Branky: 51. Necid, 73. Plašil.
ŽK: Jankulovski, Necid - Polczak, Iwanski, Glowacki

Sestavy:
Česká republika:
Čech - Pospěch, Sivok, Hubník, Jankulovski - Plašil, Hübschman, Rosický (78. Jarolím), Pudil (86. Štajner) - Baroš, Papadopulos (46.Necid).
Polsko: Kowalewski - Rzezniczak, Glowacki, Polczak, Gancarczyk - Blaszczykowski (68. Peszko), Iwanski, M. Lewandowski, Obraniac - Jelen (63. R. Lewandowski), Grosicki (81. Janczyk).

Rozhodčí: Larsen - Sonderby, Norrestrand (všichni Dánsko)
Diváci: 14 010

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz