Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Novinky

Béčko podlehlo žižkovu vysoko 4:1

Ve 14. kole druhé ligy přivítala sparťanská juniorka v malém pražském derby Viktorii Žižkov. Na strahovský trávník vyběhl po dlouhé pauze zaviněné zlomeninou holenní kosti stoper Vladimír Švec, na lavičce náhradníků se pak objevil několikaměsíční rekonvalescent Miroslav Doležal, který se vrátil po plastice křížového vazu v koleni.

více v článku...

Jako první zahrozili v utkání hostující fotbalisté, Pulkertova slabá střela ale mířila pouze do náruče připraveného Pávka. Sparťané se vážněji připomněli po dvanácti minutách, Folprechtem nakrátko rozehraný centr ale Hrušku nepřekvapil. Další sparťanský roh už přinesl větší nebezpečí pro Žižkov. Na centrovaný balon si naskočil Smetana a prudkou hlavičkou řádně prověřil Hrušku. Z následného protiútoku pálil z výhodné pozice Richard Kalod a hrstku diváků pobavil výstavním homerunem. Do vedení mohl hosty poslat Procházka, jeho prudká tečovaná střela ale naštěstí skončila těsně nad břevnem Pávkovy branky. Tlak hostujícího týmu pokračoval i nadále a blízko gólu byl Novák, který ale netrefil odkrytou bránu. Na druhé straně poslal na malé vápno prudký centr Petr Glaser, před nabíhajícím Putzem na poslední chvíli odvrátil Hruška. Dvě minuty před koncem poločasu rozehrál trestný kop Folprecht a zmatky v žižkovské obraně málem potrestal Droppa, jeho ránu ale obrana hostí na poslední chvíli odvrátila. Vzápětí se po neodpískaném faulu na Folprechta řítili do přečíslení viktoriáni, zakončujícího Culka ale skvěle ubránil dobíhající Kuncl.

Hned po zahájení druhé půle rozehrál Folprecht rohový kop, balon propadl k neobsazenému Jiroušovi, který však z bezprostřední blízkosti mířil pouze do rukavic gólmana Hrušky. V 51. minutě se po chybě obrany řítil na Pávka žižkovský Pulkert a po faulu sparťanského brankáře nařídil rozhodčí Hrubeš pokutový kop. Ten bez problémů proměnil střelou k tyči Procházka a poslal tak svůj tým do vedení. O deset minut později přišla další hrubka ve sparťanské defenzivě, Kalod postupoval nikým neatakován na Pávka a po blafákové kličce v poklidu uklidil balon podruhé do brány. O odpověď se po centru Jirouše snažil Petr Putz, jeho slabá hlavička ale mířila pouze do rukavic Aleše Hrušky. Naději pro sparťany vykřesal Martin Jirouš, který zužitkoval povedený centr ze strany. Tu však o několik minut později uhasil Kučera, který střelou třiceti metrů překvapil Pávka a dal třetí žižkovský gól. Přítomné diváky pak už ani nepřekvapilo, když se vzápětí řítili tři hostující hráči na osamoceného Švece a Kalod v poklidu zaznamenal svůj druhý gól v zápase. Tečku za nepovedeným utkání udělal střídající Aimen Belaid, který ze solidní pozice vůbec netrefil bránu, čímž jen podtrhl nepovedený výkon sparťanů. Ti opět po hrubých chybách v defenzivě znovu prohráli, tentokrát Žižkovu vysoko 1:4.

AC Sparta Praha B - FK Viktoria Žižkov 1:4 (0:0)