Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Hlavní stránka

Německo: Policejní razie na hooligans Dynama Drážďany

Drážďanská chuligánská scéna dostala od drážďanské policie tvrdý úder, který byl veden proti jedné aktivní chuligánské skupině Dynama Drážďany. 350 policajtů vpadlo v úterý (15.12.) v Drážďanech a okolí do 58 bytů, obchodů, vozidel a jedné sportovní haly, kde byly udělány prohlídky. Vyšetřování je vedeno proti 45 podezřelým ve věku 20-33 let. Tato skupina Dynama, která se jmenuje „Hooligans Elbflorenz“, bude čelit obvinění z několika trestných činů, mimo jiné ublížení na zdraví či vydírání.

více v článku...

Čtyři chuligáni byli vzati ještě v úterý do vazby. Při tiskovce se mluvilo už o 9 lidech ve vazbě. U domovních prohlídek byly mimo jiné zabaveny počítače, mobily, fotografie a videa jako důkazní materiál. Od kdy přesně byla skupina aktivní vyšetřovatelé ještě neuvedli. První trestný čin, který je v obvinění je z konce října 2007. Hlavním podnětem na práci proti této skupině bylo vyšetřování přepadení fans Dönerlädenu v Drážďanském Neustadtu po mistrovství Evropy v létě 2008. Tam měli zakuklení pachatelé napadnout 3 fans Dönerlädenu, rozbít okna, zničit vybavení a zranit několik lidí. Přepadení, které trvalo jen několik málo minut mělo být dle šéfa kriminálky Thomase Uslauba „téměř vojensky provedené a výborně organizované“.
Vrchní státní návladní Christian Avenarius mluvil o skupině, která je dalekosáhle vzdálena od nepolitičnosti, naopak jsou prý členové této skupiny pravicoví extremisté. Ten také poukázal na vojenskou strukturu a organizaci skupiny, kde byli „důstojníci“ a „vojáci“, kteří plnili rozkazy. Také na tiskovce padlo, že své brutální rvačky trénovaly v Pirnaer Sporthalle, poukázal též na boxerský trénink, a na bojový trénink v lesnatém pohoří. Vlastnili také jeden obchod, a z vydělaných peněz byla skupina Hooligans Elbflorenz financována.
Razie prý zasáhla tvrdé jádro této skupiny. Skupina měla několik šéfů.
Avenarius mluvil o jejich „mafiánských způsobech“.
Policie pak také na tiskovce předvedla výstavku některých zabavených věcí, které sebrala podezřelým.

autor: hooligans.cz

Poslední komentáře
03.01.2010 16:24:03: A.C.A.B.
 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz