Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Hlavní stránka

Josef Chovanec odpovídá fanouškům

Vánoční svátky doslova klepou na dveře a fotbalové dění na Spartě ulehne ke krátkému zimnímu spánku. Ještě předtím si ale přišel na klubové stránky sparta.cz popovídat s fanoušky hlavní trenér Sparty Jozef Chovanec. Přes 90 minut trpělivě odpovídal na všetečné otázky týkajících se všeho možného dění okolo letenského klubu.

více v článku...

Mnoho dotazů se týkalo nejen probíhající sezony, ale převážně hráčského kádru, ve kterém se dají očekávat přes zimu změny. Na odchodu je již s jistotou Roman Hubník, který využil nabídky hostování v Herthě Berlín a jeho změna dresu je citelným zásahem do sehrané obrany. Fanoušky tak zajímalo, zda se na Letné udrží alespoň krajní bek Manuel Pamić. „Manuel od svého příchodu patří mezi naše nejlepší hráče a je naším cílem ho udržet," odpovídal Chovanec a fanoušky ujistil: „Požadovaná finanční částka za Pamiće je navíc v našich možnostech."

Sparta ihned po posledním podzimním zápase vyhlásila lov na posily a po některých se ohlédne i v jiných krajích: „Máme vyhlídnuté a vytipované hráče v zemích jako je Ghana a Pobřeží slonoviny," přiblížil letenský trenér a doplnil: „Nechybí samozřejmě ani hráči ze Slovenska či České republiky."

Kde vůbec potřebuje Sparta nejvíce posílit, zajímalo sparťanské příznivce? „Nejvíce nás tlačí bota na postu kreativního záložníka a útočníka, tam chceme zvýšit konkurenci," má jasno letenský hlavní trenér. Do týmu tak zamíří minimálně dvě posily: „Ano, přijdou minimálně dva hráči. Záložník a útočník," a že je již vše v plném proudu dokládá vzápětí. „Již teď máme rozjednané tři hráče, nyní pracujeme na vízech. Buď přijdou k nám, nebo do juniorského týmu."

Ohledně posil se Letenští mohou poohlédnout i ve vlastních rezervách. „Do přípravy nastupují mladíci Polom, Krejčí a Jurdík," zodpověděl Chovanec na dotaz, kterým nadějím hodlá dát v zimě šanci. Naskýtá se i otázka, zda by se mohli do týmu znovu propracovat i další mladí hráči, kteří již atmosféru A-týmu okusili. „Petr Glaser byl před rokem a půl v Áčku, pak ale jeho výkonnost poklesla. Věřím, že se probere a naváže na své někdejší výkony." A Zdeněk Folprecht? „Zdeněk skočil z dorostu rovnou do áčka. Když byl zdráv, odehrál všechno v béčku, což se v osmnácti letech počítá. Na jaře s ním počítám, určitě se uplatní i v A-týmu. Všechno je ale na něm a jeho výkonnosti. Spolu s ním do přípravy bereme ještě Hejdu."

Mají vůbec mladí talentovaní hráči možnost vycítit, že se mohou do A-týmu prosadit, zajímalo dalšího příznivce Letenských. „Tu možnost mají, vždyť to, že se posouvají do A týmu je toho důkazem. Zda se uchytí, je jen na nich. Občas to z nich ale necítím já. Když sedíme u podpisu smlouvy i s jejich rodiči, mám pocit, že tam sedím s Ronaldinhem. Jejich netrpělivost je často větší, než naše trpělivost s nimi."

Ještě jedno velmi zajímavé jméno sviští nad Letnou. Příchod Jirky Jarošíka zpět do Sparty. Jak velká je naděje, že sparťanského srdcaře uvidíme na jaře zpět na Letné? „Tuto otázku teď řeší manažeři. Projevili jsme zájem, s Jirkou jsem mluvil a on projevil zájem také. Teď je to věc manažerů," příblížil Jozef Chovanec fanouškům poslední aktuální vývoj.

Obsáhle se letenský hlavní trenér rozhovořil i o současném kádru letenského A-týmu.

O vůdci na hřišti: „Lídry máme - Jarda Blažek a Tomáš Řepka. Do budoucna by to mohl být třeba Juraj Kucka, myslím, že na to má předpoklady."

O návratu Jirky Kladrubského: „Jirka musí být v první řadě úplně fit. Tím, že nastoupil s Kodaní, jsme mu chtěli nalít optimismus do žil. Zranění bylo hodně vážné, návrat je těžký. Zatím řeším jen jeho zdravotní stav, ne jeho zařazení."

O nespokojenosti s přístupem některých hráčů: „Například Ondra Kušnír by mohl skončit klidně na tribuně. Pokud bude hrát tak, jako poslední tři zápasy. Jestli nezlepší přístup, bude mít problémy se udržet v základní sestavě. Nebo Kamil Vacek - stejný případ jako Kušnír. Pokud své výkony nestabilizuje, bude mít problémy vůbec s tím, aby nastoupil. A další, například Bony, stejné obavy mám u Martina Zemana, Vaška Kadlece. Hráči se musejí soustředit především na svoje výkony, ne na mediální obraz."

O konci kariéry Tomáše Řepky: „Uvažujeme o tom, že bude mít Tomáš nějakou další roli ve Spartě a věřím tomu, že Tomáš bude mít také zájem. Má jméno ve světě, má konexe, potenciál u něj je."

autor: sparta.cz

Žádné komentáře
 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz