Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Archiv článků

Tomáš Sivok posílí turecký velkoklub Besiktas Istanbul

Sparťanský kapitán Tomáš Sivok se po evropském šampionátu nevrátí do italského Udinese, odkud na jaře hostoval ve Spartě. Krátce před zahájením dlouho očekávaného turnaje se totiž defenzívní univerzál upsal Besiktasi Istanbul, a jeho další kroky tak povedou do fotbalově nevyzpytatelné země na hranici Evropy a Asie. Čtyřiadvacetiletý hráč tedy po roce a půl opouští Serii A nadobro a od nové sezony bude oblékat dres "Černých orlů", jednoho ze tří velkých klubů největšího tureckého města.

více v článku...

Rodák z Kamenice nad Lipou vstoupil do velkého fotbalu v dresu Českých Budějovic, odkud jej v roce 2002 získala Sparta. První krůčky v rudém dresu udělal pod trenérem Jozefem Jarabinským, stabilním členem sestavy a následně i velkou oporou letenského týmu se však stal až s příchodem Františka Straky v roce 2004. Rok poté byl dokonce jmenován kapitánem týmu, obdržel první pozvánky k zápasům české reprezentace a o jeho služby se začaly zajímat přední evropské týmy. V polovině sezony 2006/07 zamířil do italského Udinese, kde však po vydařeném začátku přišla výměna trenéra a Tomáš postupně vypadl ze sestavy. V letošní zimě se vrátil v rámci půlročního hostování do AXA Areny, dostal se zpět do vrcholové formy, čehož si nemohl nevšimnout Karel Bruckner, který jej zařadil do nominace pro Mistrovství Evropy.

V černobílém dresu účastníka letošního ročníku Ligy Mistrů se Tomáš Sivok potká mimo jiné s nedávným kanonýrem Liberce Filipem Hološkem, který se stal jedním z miláčků tamních fandů. Besiktas se ve své bohaté historii radoval celkem ze dvanácti tureckých titulů, sedmkrát slavil vítězství v pohárové soutěži a před dvěma lety ovládl i nově vzniklý superpohár. Mezi slavné hráče historie klubu můžeme zařadit jména jako Ailton, Kleberson, Les Ferdinand, Thomas Myhre, Adrian Ilie, Stefan Kuntz, Daniel Amokachi, John Carew, Ilhan Mansiz a Nihat Kahveci. Trenérské žezlo drželi mimo jiné Jean Tigana, Vicente Del Bosque, Christoph Daum, Nevio Scala a John Toshack. Minulý rok skončil tým v lize na třetím místě, a to jen díky horšímu skóre s městským rivalem Fenerbahce.

"Sivimu" přejeme v jeho novém působišti hodně štěstí!

autor: sparta.cz

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz