Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Archiv článků

Tomáš Jun opět zavítá do AXA areny

Co se přestupové politiky týče, tak trasa Sparta - Teplice patří mezi velmi frekventované. Nemusíme připomínat, že v Teplicích působil trenér Sparty Michal Bílek, jeho asistent Zdeňko Frťala. Z hráčů současného kádru oblékli žlutomodrý dres brankář Tomáš Poštulka a záložníci Petr Voříšek a Pavel Horváth......více v článku...
Teplice dorazí na Letnou v pondělí v rámci 20. kola Gambrinus ligy a v jejich dresu jistě nastoupí i hráči, kteří v minulosti - ať již dávné, či nedávné - oblékali rudý trikot. Sparťanský fanoušek bude jistě zvědavý na Tomáše Juna, který po nevydařeném angažmá v Turecku střílí další své góly v severočeském lázeňském městě. Na Letnou se vrací po půlroce, vloni zde ještě v rámci hostování oslavil double. Tomáš Jun je odchovancem Sparty, již jako malý přišel na Letnou z pražských Hlubočep a strávil zde převážnou část své kariéry. Výjimku tvořila jablonecká anabáze v sezóně 2001/2002. V roce 2005 odešel do Trabzonsporu, kde se ale příliš neprosadil a vloni na Letné hostoval. Nyní tedy obléká dres Teplic a zápas na Letné pro něj bude specifický. „Bude to pro mě každopádně zvláštní utkání.Odehrál jsem za Spartou od juniorů spoustu sezón, na Letné jsem nastupoval vždy jen v rudém dresu, teď poprvé jako soupeř," říká k tomu „Junko". K samotnému zápasu říká: „Budeme se na Spartě chtít vytáhnout, ačkoliv víme, že nás čeká velmi těžký soupeř. Na Letnou však nemůžeme přijet v roli předem poraženého." Přestože nyní hraje za Teplice, tak Spartu jako svůj mateřský klub má pořád v srdci: "Pokud nehrají Letenští proti Teplicím, držím jím palce v každém zápase. Přeji jim vítězství i obhajobu double," uzavírá teplický útočník. Více si můžete přečíst ve velkém rozhovoru v novém čísle magazínu Sparta, do toho!

V obraně nastupuje Martin Klein, který prožil ve Spartě dvě sezóny. Do Sparty přišel z Brna a působil zde v ročníku 2000/2001. Pak se ale stěhoval do Teplic, odkud si ho po půl roce Sparta stáhla zpět. Definitivně se na sever Čech stěhoval až v roce 2004 a působí zde v zadních řadách dodnes.

Petr Lukáš je dalším obráncem Teplic, jehož kariéra je dost provázaná s letenským klubem. V letech 1988/1992 zde působil v mládežnických klubech, ale profesionální chlebíček začal jíst až v roce 1996, to již ovšem přestupoval z Mladé Boleslavi. V roce 2000 se stěhoval do Jablonce a následně do Liberce, aby pak hrál na Letné ještě v sezóně 2005/2006. Po sezóně, ve které odehrál v rudém dresu 22 zápasů, se stěhoval do Teplic, kde působí dodnes.

V brance Severočechů může nastoupit Patrik Kolář. Tento ve své době talentovaný brankář působil ve Spartě v letech 1992/1999 a s krátkou přestávkou vyplněnou angažmá v Teplicích i v sezóně 2000/2001. Výrazněji se neprosadil a tak putoval do Českých Budějovic a odsud pak opět do Teplic.

Jako perličku na závěr lze uvést, že rudý dres oblékal i Pavel Verbíř, hvězda teplického klubu. Na Letné působil v letech 1987 - 1991, pak se stěhoval do Neratovic a od roku 1992 hraje nepřetržitě 16 let v Teplicích!

autor článku: sparta.cz

Žádné komentáře
 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz