Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Archiv článků

Sparta vyhrála dvěma góli nad kluží :)

 
Soutěž Domácí   Výsledek Hosté   Stadion Diváci
EUROPA
league
AC Sparta
Praha

2:0

CFR Cluj GENERALI
arena
10 134

 

více v článku...

Ve třetím utkání základní skupiny Evropské ligy přivítala Sparta rumunskou Kluž. Soupeř měl po prvních dvou kolech na Letenské dvoubodový náskok, doma dokázal porazit Kodaň 2:0, v Eindhovenu podlehl 0:1. Dotřetice se rudí mohli radovat. Po dvou gólech v první půli porazili Kluž 2:0.
Zatímco soupeři chyběl pouze zraněný útočník Koné, trenérské trio na druhé straně řešilo daleko větší problémy se sestavou. Do hry nemohli zasáhnout zranění Igor Žofčák s Lubošem Kaloudou, indisponováni byli i Jan Holenda a Martin Zeman. Poslední jmenovaný měl původně zůstat alespoň na lavičce, jeho zdravotní stav to ale nakonec nedovolil.


Po opatrném začátku se k první nebezpečné akce dostali hosté. Centr z přímého kopu ale odvrátil hlavou kapitán Tomáš Řepka. Úzkostlivý rozhodčí Nikolaev nechal Kluž v prvních minutách kopat tři nebezpečné standardky, letenská defenziva si ale pokaždé poradila. Jaromír Blažek musel poprvé zasahovat po deseti minutách, s Neiovou hlavičkou si poradil bez větších potíží. Sparta se do první šance dostala zhruba po čtvrthodině, ihned ale dokázala udeřit! Ondřej Kušnír poslal na malé vápno perfektní centr, který trknul hlavou do sítě Juraj Kucka - 1:0! Další nebezpečný míč od obránce s číslem 13 napálil o několik chvil později hlavou pro změnu Bony Wilfried, mířil ale těsně nad. Stejný hráč se po půlhodině dostal do úniku, nedokázal ale přihrát výborně postavenému Kamilu Vackovi. Potom už bylo na Letné znovu veselo. Ondřej Kušnír zahrál standardku, Juraj Kucka prodloužil pohotově míč na Romana Hubníka, jenž dokázal nadvakrát překonat Nuna Clara - 2:0! Soupeř byl dvojitým direktem viditelně zaskočen, probral se až chvíli před půlí. Deac ale naštěstí pálil dvakrát za sebou vedle. Poločas Sparta vyhrála 2:0.

Druhou půli zahájil povedeným volejem Kamil Vacek. Gólman Nuno Claro se musel hodně natahovat, aby jeho ránu vytáhl nad břevno. Další přímý kop Ondřeje Kušníra poté nikoho ze sparťanů ve vápně nenašel. Na druhé straně se k odraženému míči dostal Mara, jeho pokus letěl vysoko nad. Hlavička stejného hráče našla pětadvacet minut před koncem Blažkovy rukavice. Třetí gól ACS mohl přidat Bony Wilfried, po Kadlecově hezké přihrávce ale prostor mezi tyčemi netrefil. Kluž v posledních dvaceti minutách Spartu zatlačila, do vyložených šancí se ale dostat nedokázala. Letenští zvítězili 2:0 a vrátili se do hry o postup ze skupiny.

 

AC Sparta Praha - CFR Kluž
Branky:
15. Kucka, 32. Hubník
ŽK: Kušnír, Kalouda - Deac, Traoré, Cadú, Claro

Sestavy:
Sparta:
Blažek - Pamić, Řepka, Hubník, Kušnír - Kalouda (91. Střeštík), Kovba, Kucka, Vacek (88. Hoheneder) - Wilfried, Kadlec (74. Prudnikov).
Kluž: Claro - Cabrera, Panin, Peralta (46. Dubarbier), Traoré (72. Bus), Culio, Cadú, Dani, Deac (46. Mara), Nei.

Rozhodčí: Nikolaev - Barychnikov, Drozdov - Layushkin, Karasev (všichni RUS)

Diváci: 10 134

FOTKY Z UTKÁNÍ BUDOU ZÍTRA

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz