POHÁR ČMFS - 2.kolo semifinále

7.5.2008 17:00

AC Sparta Praha         1:0   FC Bohemians Praha

Článek ZDE a fotky budou zítra...

Sparťané opět nasadili silnější sestavu, která se v několika bodech lišila od té ligové. Podstatnou změnou bylo nasazení Poštulky místo Grigara. Na levé straně obrany nastoupil stejně jako v prvním utkání Limberský, ve stoperské dvojici se vedle Sivoka představil Hainault. V základní sestavě se po dlouhé době představil letenský talent, Kamil Vacek. Pětičlenná záložní řada podporovala jediného útočníka, Miroslava Slepičku.

Domácí začali aktivně, řádil zejména Pavel Horváth. V deváté minutě poslal přesný centr na Slepičku, který vybídl ke střele Matušoviče. Prudkou střelu k tyči vytáhl hostující gólman Winter na roh. Ten zahrával opět Horváth, našel hlavu Tomáše Sivoka. Tomu se hlavička nevydařila, ale míč po sérii odrazů Winterovi řádně zavařil.

Sparťané byli v prvním poločase aktivnějším týmem, dobře kombinovali, avšak scházel nápad a finální přihrávka. A tak se svou střelou z hranice vápna pohořel Vacek, neprosadil se ani Slepička, který se po Kolářově centru neprodral přes obránce Bohemians.

Bohemians hrozili spíše sporadickými centry, které sparťanská obrana s přehledem likvidovala. Aktivní byl Grznár, který ´zařídil´ žlutou kartu pro Koláře. Změna přišla ke konci poločasu, kdy hosté pomalu převzali iniciativu. Nejprve z pětadvaceti metrů pálil doprostřed branky Galbavý, chvíli po něm se v jasné šanci objevil Lyantsevich. Centr zprava však na zadní tyči do sítě neprotlačil.

Začátek druhého poločasu nic moc nového nepřinesl. Sparťané více drželi míč, kombinovali na půlce Bohemians, avšak k finální přihrávce se nikdo z hráčů neměl.

Oživení přinesl do hry střídající Jeslínek, který neúnavně létal podél pravé autové čáry a zásoboval své spoluhráče dobrými míči. Po jedné z jeho akcí mohl střílet Slepička, byl však zablokován hostujícími obránci. I další střídání se trenéru Bílkovi vydařilo. Holenda hned po svém nástupu na trávník mohl poslat domácí do vedení, ze stoprocentní příležitosti ale Winterovu branku přestřelil.

Skóre se měnilo až v 74. minutě. Horváth poslal přesný centr na Jeslínkovu nohu a mladý reprezentant se z voleje nemýlil - 1:0. Gól domácí nabudil, v dalších šancích se objevili Holenda s Jeslínkem, na oba však vyzrál hostující brankář Winter.

Zápas dohrávali domácí aktivně s řadou šancí. Přestože už ani jednu z nich nedokázali využít, porážejí sparťané Bohemians 1:0 a po roce slaví opět postup do finále poháru ČMFS.

autor: sparta.cz

!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz