Rezerva bez porážky

30.3.2008 15:00

AC Sparta Praha "B"

2:0   SK Buldoci Karlovy Vary

Devět bodů ze tří zápasů. Takový je účet letenské juniorky na začátku soutěžního jara. V nedělním utkání se svěřencům trenéra Jana Kmocha postavil do cesty nevyzpytatelný tým z Karlových Varů, který v podzimním měření sil dokázal sparťany přehrát výsledkem 3:2. Letenské naděje se pomstily dokonale a po suverénním výkonu především ve druhé půli si zajistily minimálně pětibodový náskok v čele ČFL.

Do utkání vstoupily oba týmy ve velkém tempu, ale na velké šance čekaly skoro dvě stovky fanoušků marně. Boj ve středu pole přerušila jen povedená rána Ondřeje Bíra a hezká kombinační akce v režii Tomáše Kóni. Právě slovenský záložník se dostává do velké herní pohody a stejně jako jeho kolega z prvního týmu, Jan Holenda, byl na hřišti hodně vidět. V první pětačtyřicetiminutovce však sparťané svou územní převahu v branku nepřetavili a do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhou půli začali hráči v rudých dresech velkým tlakem. Po akci Holendy nejprve střelu Kóni z hranice šestnáctky vytáhl zpod břevna Četverik, o chvíli později pálil ze stejné pozice Patrik Beutel jen těsně vedle. Urostlý stoper pak aktivní sparťanskou desetiminutovku zakončil prudkou hlavičkou, ani ta se však mezi tyče nevešla. Paradoxně v momentě, kdy hosté vyrovnávali hru, přišel úvodní sparťanský gól. Střídající Glaser vyvezl balon z vlastní poloviny, na pravém křídle našel rozběhnutého Holendu a jeho střílený pas zakončil v pádu k tyči Třešňák. O deset minut později to již bylo o dvě branky. Po rohovém kopu Letenských vrátil šťastně Valíček v obranném skluzu míč k Holendovi, ten se zbavil obránce a chytrým zakončením ke vzdálenější tyči nedal gólmanovi šanci. Hosté o sobě dali vědět až v závěrečné čtvrthodině. Přímý volný kop ze sedmnácti metrů však poslal Tichota pouze do sparťanské zdi a gólovou střelu Staňka o minutu později vykopl z brankové čáry Patrik Beutel. Závěr si sparťané již v poklidu pohlídali a po zásluze se radují z vítězství.

AC Sparta Praha B - FC BULDOCI Karlovy Vary 2:0 (0:0)