Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Archiv článků

Generálka rezervě nevyšla, prohráli 2:0

Poslední zápas před startem druhé ligy se sparťanské rezervě nepovedl. V sobotu v podvečer podlehli svěřenci trenéra Svobody v Písku prvoligovým Českým Budějovicím 0:2.

Sparťanský stratég Zdeněk Svoboda s výsledkem pochopitelně spokojen nebyl. "Utkání se nám nepovedlo. České Budějovice ukázaly svou kvalitu a po většinu utkání nás přehrávaly. Logicky se projevil rozdíl mezi první a druhou ligou," popisuje Svoboda.

více v článku...

Ráz utkání určil již začátek, který se mladým sparťanům nevyvedl. "Začátek jsme měli špatný. První gól padl po naší hrubé chybě, kterou soupeř ihned potrestal. Náš hráč vybojoval míč mířící do autu a chyběl tak na svém místě v defenzivě. Budějovice podnikly rychlý brejk po křídle a lehce skórovaly."

Inkasovaný gól vnesl na kopačky Jihočechů klid a přesnost. "Soupeře vstřelený gól hodně povzbudil. Jakmile se dostal do vedení, uklidnil se a začal nás přehrávat. My jsme si naopak žádnou vážnější šanci nevytvořili," přiznává Svoboda.

Druhá půle přinesla podobný průběh. České Budějovice zkušeně kontrolovali hru a mladící v rudém dresu se i přes enormní snahu do výhodnější střelecké pozice dostat nedokázali. Vítězství soupeře pak definitivně stvrdila standartní situace, ze které tým Jana Kmocha udeřil podruhé. "Také druhý gól padl po naší chybě. Soupeř měl standartku, naši hráči nechali trestuhodně volného budějovického útočníka a pro toho již nebyl problém skórovat."

Generálka na jihu Čech tak trenérskému týmu Svoboda - Horňák - Kouba ukázala, že je stále na čem pracovat. "Dnešní zápas z naší strany určitě nebyl dobrý. Prakticky jsme se nedostali do pořádné šance, což je pro nás před utkáním proti Dukle Praha určitě varování," ví dobře sparťanský kouč. "Moc dobře víme, že se máme stále co učit. Na druhou stranu, všechno zlé je pro něco dobré a věřím, že se hráči z dnešního klání poučí."

Ani po posledním přípravném zápase tak nemá trenér Svoboda úplně jasno o základní sestavě. "Celou základní jedenáctku v hlavě teď ještě určitě nemám. Přiznám se, že váhám na více místech. Teď se nám navíc při předzápasové rozcvičce zranil Mokrohasjký, takže do brány na poslední chvíli musel do brány Machýnek. O tom, kteří hráči vyběhnou v pátek večer na hřiště v základu ,se tak rozhodne v následujícím týdnu."

SK Dynamo České Budějovice - AC Sparta Praha B 2:0 (1:0)

Sestava Sparty:
Machýnek - Valíček, Doležal, Mareš P., Podaný - Nejepsa, Kokoška, Sus (46. Sedláček), Jungr (46. Glaser) - Kadlec J., Nádeníček (46. Třešňák)


 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz