Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Archiv článků

Fotbalista Patrik Berger se vrací do Sparty

První letní posilu představila ve čtvrtek Sparta. Rudý dres oblékne čtyřiatřicetiletý fotbalista Patrik Berger, který ukončil působení v Anglii. Návrat do klubu, v němž vyrůstal, oznámilo v pravé poledne vedení Sparty na mimořádné tiskové konferenci, které byl přítomen i sám bývalý reprezentant. Za přítomnosti svého agenta Pavla Pasky podepsal na Letné dvouletou smlouvu.

více v článku...

Berger se na Letnou vrátí po sedmnáctileté odmlce. Ještě v juniorském věku ho přetáhla konkurenční Slavia, poté hrál rok v Dortmundu a od roku 1995 v Premier League. Nejvíce na sebe upozornil během sedmiletého působení v Liverpoolu, s ním vyhrál i Pohár UEFA, působil také v Portsmouthu, Stoke City a naposledy v Aston Ville.

O návratu vicemistra Evropy z roku 1996 do vlasti se spekuluje už několik měsíců. Ovšem spíše se dosud předpokládalo, že zamíří do Slavie Praha, odkud se vydal před lety do světa a vyslyší tak volání svého velkého kamaráda Vladimíra Šmicera. Patrik Berger se však nakonec rozhodl pro svůj mateřský oddíl a na podzim se tak poprvé v seniorském dresu představí letenským fanouškům.

Berger stačil před svým odchodem do zahraničí nastřádat 90 domácích prvoligových startů a nastřílel 24 branek. V Bundeslize odehrál 27 zápasů, vstřelil čtyři branky a nejbohatší je jeho bilance v Premier League: 229 utkání, 38 branek. V národním týmu si během osmiletého působení připsal 18 branek.

VIDEO. Patrik Berger se vrací na Spartu

autor: sparta.cz

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz