Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Archiv článků

Dění kolem Sparty za podzimní sezonu 2007/2008

Změny ve Spartě kolem kotle a fandění na Spartě, zimní příprava, národní stadion a post trenéra Sparty na na jaře. Více v článku...

Jako vždy na podzim je Sparťanská zimní příprava.Tenhle rok budou příprava stejná jako minulý rok.

Trenér Michal Bílek se pokusí zopakovat úspěch, který skončil pro Sparťany úspěšně a vyhráli historického doubla.

Víkend šampiónů, který se bude konat 5. a 6. ledna, a potom zimní příprava, která je nesledově napsaná. 6.-12.ledna ve Špindlerově mlýně, kam jedou na soustředění a naberou fyzičku. Pak se bude trénovat na Letné a na Strahově13-23.1 a 4.-15.2. Zakončení zimní přípravy bude ve španělském Montecastillu 24.1-1.2.

Tady jsme se dozvěděli, co se bude konat, ale teďka malé shrnutí za podzimní sezonu, která byla plná nehezkých překvapení pro nejvěrnější fanoušky AC Sparta Praha.

 

  • Svoboda fanoušků (správná bouřlivá atmosféra a k tomu fanoušci stojící na straně Ultras)
  • Sparta fandí slušně (uměle vytvářena atmosféra na stadionu)

Tohle jsou dvě odlišná téma o kterých jsem se rozhodla psát. Dále se zmíním o vedení Sparty a co provádí a samozřejmě něco z Ultras.

 

Podzim byl plný mediálního blábolu a návštěvnost na stadionu klesla lehce nad nulu. To jen kvůli bojům proti atmosféře na stadionu, zakazování choreografií, světlic a jiné pyrotechniky, která dělá ale kotel KOTLEM v pravém slova smyslu. Je samozřejmé, že pomůcky fanoušků ultras patří do kotle a ne na hřiště. Ale vedení se postavilo na hlavu a mozek si dali … někam pryč J a ještě si k tomu vymysleli novou sekci pro fanoušky s názvem Sparta fandí slušně, název je krásný, ale brzy se uvidí, že to co je pod názvem, je nejspíše nějaké sdružení mlčících sledovatelů, kteří televizi vyměnili za stadion a jedině jak budou fandit je s pivem v ruce a pokřikem Sparta do toho. Někdy ani to ne.

Vznikne tudíž nudná atmosféra bez fanoušků, co dělali atmosféru nejlepší a ostatní tými, nebo-li spíše jejich fanoušci se budou smát, že Sparta nemá tu správnou fotbalovou atmosféru kotle.

Teďka zpět k tomu jak vedení ten svůj projekt. 1, Nový projekt pro všechny příznivce, kteří stojí o skvělou atmosféru na stadionu?

                                                                  2, Mají chuť se zapojit aktivně do života klubu a vše kolem něj?

             3, Nové hnutí slušných fanoušků, odsuzují jakékoli nevhodné skandování a nebezpečné chování problémových fanoušků         na stadionu?

                                                                        4, Zkultivovat fotbalové prostředí?

                                                                        5, Ruku v ruce s opatřením, která klub uvádí do praxe a která jsou namířena proti neukázněným jedincům?

                                                                        6, Vznik NOVÝCH věrných fanoušků?

Tady těch 6 bodů je úplně namyšlených, podívejme se na ně pohledem dalších fanoušků!

                                                                       1, Skvělá atmosféra je nejvíce v kotli a bez kotle nebude, nedovolí chorea, pyrotechniku, ale jen v kotli.

                                                                       2, Fanoušci kteří se chtějí zapojit do života Sparty to mohou udělat i teď a není nutné pro to dělat „hnutí“ Sparta fandí slušně.

3, Na stadionu se najde tak kolem10% slušných a když si to tak promyslíte, tak maximální počet, co byl, by teďka byl kvůli   projektu maximálně 2000 diváků na stadionu.

4, Každé fotbalové prostředí má i své věrné fanoušky, kteří jsou právě že nejvíce v kotli ,protože ví že tam je nejlepší atmosféra

5, Opravdu těmito všemi opatřeními se Sparta chce rovnat evropským velkoklubům a omezovat fanoušky. Ale tady nejsme v Anglii!

6, Tak na tohle když jsem se ptala, tak každý se vztekal. Klidně ať jsou nový další fanoušci, bude aspoň  více lidí, i když ne o moc, ale VĚRNÍ FANOUŠCI byli, jsou a budou jen jedni a navždy a tj. Železná Sparta v kotli a to jsou věrní fanoušci, protože by se ostatní diváci na stadionu na Spartu chodili koukat a fandit jen v její slávě, ale kotlem je tam pořád a stále podporuje.

 

A zase se množili ty dotazy, že Ultras Sparta nedělá nic k informování ostatních fanoušků a o svých postojí, o jednání mezi Ultras Sparta a vedení klubu a o celkové situaci, tudíž se Ultras Sparta rozhodla napravit a byla zavedena nová sekce Svoboda fanoušků na stránkách www.ultrassparta.cz

 

Michal Bílek zůstává na lavičce Sparty

Daniel Křetinský potvrdil pozici letenského trenéra a vzápětí dodal, že přijdou změny ve vnitřní struktuře. Jedna z nejvýraznějších bude mnohem intenzivnější debata mezi M. Bílkem, J. Chovancem a J. Plíškem o sportovních záležitostech klubu.

Jasným cílem pro jaro je zvítězit v lize i v poháru, ale také se bohužel snížila návštěvnost oproti poslední sezoně a proto se na jaře chystají velké úkoly.

Daniel Křetinský jen doplnil, že některá utkání nebyla odehrávána v plných možnostech Sparty. Byli tam rezervy a ty příště musí být odstraněny. Nejsme spokojeni déle s dlouhodobějšími výsledky v poháru. Sparta patří do Ligy Mistrů a proto také uděláme maximum pro její účast v této prestižní soutěži.

Konec podzimní sezony na druhém místě Gambrinus ligy s pětibodovou ztrátou na vedoucí Slavii, dále chceme být nejlepším střílejícím týmem ligy, řekl Michal Bílek.

V zimě velké změny nebudou uvedl Daniel Křetinský, my potřebujeme posílit především na pozici stopera. Miloš Brezinský v kádru nezůstane. Posily také budou především do defenzivy, rozhlížíme se také v zahraničí, ale také doma a na Slovensku.

 

! Národní stadion !

Českomoravský fotbalový svaz plánuje s podporou pražského primátora Pavla Béma a některých dalších politiků přestavět do roku 2010 letenskou arénu Sparty na Národní fotbalový stadion.

Počítá s kapacitou 40 000 diváků a náklady kolem tří miliard korun.

Mlčí přitom v řadě sporných bodů a přehlíží dopady na každodenní život místních občanů.

  • Úroveň ani návštěvnost nejvyšší fotbalové soutěže se v současnosti nepohybují na takové úrovni, aby byla nezbytnost výstavby národního stadionu obhajitelná.
  • Podobné obří stavby nepatří do centra měst, ale jejich periferií, národní stadion mimoto nemusí stát v Praze.

Ultrasanka

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz