Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Archiv článků

Andrew Hainault posílil Spartu!

Sparta má novou posilu - půlroční hostování hráče z týmu FK Siad Most.

Více v článku...

Severočeský klub uvolnil Hainaulta do Sparty na půlroční hostování s opcí na případný přestup. Opačným směrem putuje na hostování do Mostu jeho krajan Dave Simpson. "Je to velký skok v mojí kariéře a mám z toho samozřejmě velkou radost. Sparta je velkoklub a vím, že mě tu čeká bojo místo v sestavě. Ale těším se na to, je to velká výzva," řekl ryšavý obránce v AXA Aréně těsně před odjezdem na soustředění ve Špindlerově Mlýně, kam odcestoval týmovým autobusem společně s novými spoluhráči. "Přicházím do nového prostředí, ale v Česku už žiji pár let a jazyku tak celkem dobře rozumím, s mluvením mám trochu problémy, ale stále se zlepšuji," dodal Hainault s úsměvem.

Sparta tímto transferem potvrdila záměr získat během zimy především posilu na post stopera. Tam by sice mohl nastupovat po svém návratu z Itálie Tomáš Sivok, ale ten může hrát i v záložní řadě. "Jednoho až dva hráče do středu obrany bych ale stále rád získal," prohlásil v pátek trenér Michal Bílek.

Jednadvacetiletý obránce přišel do Česka před dvěma lety, dosud nasbíral 46 ligových startů a vstřelil jeden gól. V poslední době dostává pravidelně pozvánky do kanadské reprezentace, za níž už sehrál devět zápasů. Svými výkony poutal Hainault pozornost řady českých klubů. Sparta o něj usilovala už na podzim, ovšem tehdy se ještě na jeho příchodu s mosteckými funkcionáři nedohodla.

Nyní už obě strany našly kompromis. Most totiž potřebuje útočníka a pětadvacetiletý Simpson, rovněž člen širšího kádru kanadské reprezentace, by se mohl stát náhradou za odcházejícího Goče Toleského. Simpson strávil podzim ve sparťanské rezervě, ale velké jméno si udělal během loňského hostování na Kladně, kde odehrál 15 zápasů a vstřelil jeden gól.

Převzato ze sparta.cz

Žádné komentáře
 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz