Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Archiv článků

30. července se na půdě Šeriffu Tiraspolu zahájí boj o Ligu mistrů, prát se s tím bude Sparta

Sparta bude ve středu 30.7 bojovat o účast v Lize mistrů od 19:00. První utkání 2.předkola, odveta se uskuteční zase naopak na půdě Sparty na Letné a to o týden později v čase 20:15.

Pokud Sparta vyhraje v dvojzápase s Šeriffem Tiraspolu, musí ještě zvládnou cestu do základní skupiny přes třetí předkolo.                                    více v článku...

Sparta nehraje poprvé s moldavským fotbalem, již v sezoně 1995/1996 vyřadila Sparta Zimbru Kišiněv a to z poháru UEFA po výsledkách doma 4:3 a venku 2:0. O pět let později se stejným soupeřem Sparta postoupila kupředu navrchol Ligy mistrů.

Trenér Sparty V.Lavička s velkým klidem přijal boj s moldavským klubem Tiraspolu, jediný cíl, co chce trenér je porazit Tiraspol a postoupit. Sparta hraje poprvé proti klubu Tiraspol a věří v dobrý výsledek.

 

Něco málo o historii s Šeriffu Tiraspolu:

Klub byl založen roku 1997, už 8 vyhrál titul a je vládcem moldavské ligy, pětkrát se i radoval ze získání domácího poháru a v roce 2003 klub triumfoval v Poháru Společenství nezávislých států.

Klubu se však moc nedaří v Evropě, jako celkově, v Lize mistrů nikdy nepřešli před druhé předkolo.

Neúspěšně skončilo v sezoně 1999/2000 pro klub i boj s českým týmem v předkole Poháru UEFA, kde po dvou remízách ho vyřadila Sigma Olomouc.

Klub má žlutočerné dresy.

 

V závěrečné části kvalifikace se na konci srpna představí i Sešívaní.

 

autor: reportérka Ultrasanka


 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz