Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Ondrášovka CUP

Sparta vyhrála v Českých Budějicích 5:0

Pět dní po úspěšně zvládnutém utkání třetího kola Ondrášovka Cupu v Náchodě se Sparta ve stejné soutěži představila znovu. První ze dvou osmifinálových dulů domácího poháru odehrála v Českých Budějovicích s tamním Dynamem.

více v clánku...

Na hřišti se v základní sestavě po zdravotní pauze objevil záložník Juraj Kucka. Místo Ondřeje Kušníra nastoupil Niklas Hoheneder, na pozici stopera vedle Tomáše Řepky pak Lukáš Hejda. Na druhé straně se představil Jan Krob, jenž na jihu Čech hostuje právě ze Sparty.

Hned v úvodu měli hosté dobrou příležitost skórovat, akce Bonyho Wilfrieda s Janem Holendou jen taktak neskončila vlastním gólem českobudějovického zadáka Šikliče. Po osmnácti minutách pálil nebezpečně Niklas Hoheneder, jeho rána z třiadvaceti metrů minula Kučerovu branku o pár centimetrů. Potom se na Střeleckém ostrově začaly dít věci...

25. minuta: Juraj Kucka vybojoval míč pro Martina Zemana, jehož centr poslal Bony neomylně do sítě - 0:1.
26. minuta: Bony poslal do brejku Jana Holendu, který se sám proti Kučerovi nemýlil - 0:2.
27. minuta: Luboš Kalouda prostřelil z přímého kopu domácí zeď - 0:3.
29. minuta: Martin Zeman unikl po levé straně, přihrávkou našel Bonyho, jehož vyraženou střelu doklepl Luboš Kalouda - 0:4.

Českobudějovičtí se vzpamatovali až před koncem první půle. De Lima centroval, Matúš Kozáčik s problémy vyrazil a Doležalovu dorážku vykopl z prázdné branky Lukáš Hejda.

Na startu druhé půle mohli černobílí výsledek korigovat, Matúš Kozáčik ale svoje zaváhání napravil a Mezlíkovu ránu vyrazil na roh. Na druhé straně trestala Sparta nekompromisně. Luboš Kalouda sebral domácím míč a prosadil se potřetí v utkání - 0:5.

Druhou trefu mohl přidat Holenda, po Bonyho vybídnutí se zbavil obránce, zamířil ale nad branku. Zvýšit mohl i Juraj Kucka, tomu se ale obávaná rána z dálky příliš nepovedla. „Tenisový výsledek" mohl zařídit střídající Václav Kadlec, jeho kličku ale vystihl gólman. Tentýž hráč pálil ve skluzu těsně vedle, skóre už se ale neměnilo. Sparťané odjížděli z Českých Budějovic spokojeni a s vědomím, že do čtvrtfinále Ondrášovka Cupu mají opravdu blízko.

!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz