Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Ondrášovka CUP

Rozhodl rychlý gól

Jednoznačný průběh mělo druhé letošní utkání Sparty v Ondrášovka Cupu, ke kterému zavítalo naše mužstvo na trávník FK Náchod-Deštné, tradičního účastníka ČFL, který však v loňském roce sestoupil do divize. Domácí tým svěřenci Jozefa Chovance smetli 6:0, když se o góly podělili Jan Holenda (2x), Václav Kadlec (2x), Luboš Kalouda a Lukáš Hejda. Jak hodnotí zápas jeho aktéři?

více v článku...

"K utkání jsme přistoupili zodpovědně a s pokorou, tato soutěž je pro nás důležitá stejně, jako každá jiná. Není pravda, že zápasy se soupeři z nižších soutěží jsou jednoduchá, což ostatně dokazují výsledky některých jiných prvoligových mužstev," říká bezprostřeně po závěrečném hvizdu sparťanský trenér Jozef Chovanec. Před zápasem nebyl v jednoduché situaci, musel se obejít bez služeb řady svých svěřenců. Vzhledem k různým okolnostem jsme měli k dispozici pouze čtrnáct hráčů. I proto jsem spokojený s tím, jak jsme utkání zvládli a nepřipustili žádné problémy. Moc důležitý byl rychlý gól, po kterém se již zápas vyvíjel podle našich představ."

Jeden gól vstřelil, na čtyřech dalších se významně podílel. Jedním z nejlepších hráčů utkání byl záložník Luboš Kalouda, jenž zdůraznil, podobně jako trenér Chovanec, význam rychle vstřelené branky. "Před zápasem jsme si řekli, že by bylo ideální, kdyby se nám povedlo to, co minulé kolo v Ústí, tedy brzy skórovat. To se vyplnilo, navíc jsme rychle přidali i druhý zásah a po něm se nám už hrálo dobře. Myslím, že můžeme být spokojeni jak s výsledkem, tak s výkonem." Co říká Luboš na druhou branku, kterou rozhodčí uznal až po signalizaci asistenta? "Viděl jsem to moc dobře a gól to byl jednoznačný, není mi jasné, proč kolem toho bylo tolik dohadů."

V zahajovací jedenáctce vyběhl pro mnohé překvapivě Martin Zeman, který ještě před necelými dvěma dny běhal po egyptstkých trávnících, kde reprezentoval Českou republiku na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let. "Ze začátku jsem se s tím trochu pral, první minuty nebyly úplně ideální. Postupně jsem se ale dostal do tempa a zbytek zápasu byl bez problémů," říká talentovaný záložník, jenž v Náchodě odehrál 72. minut.

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz