Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Ondrášovka CUP

Náchod - Deštné 0:6 AC Sparta Praha

Příjemné odpoledne prožili dnes sparťanští fotbalisté, kteří v Náchodě sehráli utkání 3. kola Ondrášovka Cupu. Ačkoliv měl trenér Chovanec vinou zdravotních problémů a reprezentačních povinností Hubníka, Kušníra a Prudnikova k dispozici pouze 14 hráčů, jeho svěřenci si s divizním soupeřem poradili ve velkém stylu a zvítězili vysoko 6:0.

více v článku...

Sparťanskou jedenáctku přivedl na hrací plochu netradiční kapitán Kamil Vacek a se svými spoluhráči se od úvodních minut s vervou zakousl do domácího týmu. Poprvé byli za svou snahu sparťané odměněni po deseti minutách hry, kdy střelu Luboše Kaloudy vyrazil domácí gólman přímo k nohám Václava Kadlece, pro kterého již nebyl problém doklepnout balon do sítě - 1:0. Po patnácti minutách si na centr reprezentačního navrátilce Zemana naskočil Kalouda, jehož hlavičku gólman Kobos s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop. Domácí celek se předvedl ve 22. minutě, kdy Zinke trefil tyč Kozáčikovy branky. Jak ukázaly následující minuty, jednalo se o jedinou náchodskou šanci. Podruhé se sparťané radovali, když se po rohovém kopu dostal k zakončení hlavou stoper Lukáš Hejda a balon se od břevna odrazil za brankovou čáru - 2:0. Rozhodčí Drábek měl o regulérnosti vstřelené branky sice pochybnosti, po konzultaci s pomezním však potvrdil sparťanskou radost. Definitivní klid na sparťanské kopačky vnesl Jan Holenda, který těsně před koncem prvního poločasu nikým neatakován zužitkoval Vackův centr - 3:0.

Také druhou půli začali sparťané aktivně, Niklas Hoheneder ukázkově vysunul Kadlece, ten však místo střely volil ještě nahrávku, kterou domácí obrana dokázala odvrátit. Čtvrtý gól v síti Náchoda měl na svědomí opět Jan Holenda, který naskočil na Kaloudův centr a prudkou hlavičkou nedal brankáři šanci - 4:0. Hned za čtyři minuty se balon dostal po ose Vacek - Kalouda až k Václavu Kadlecovi a také 17ti letý útočník zaznamenal svůj druhý gól - 5:0. Po hodině předvedl sólovou akci Kamil Vacek, který prošel přes dva protihráče a přihrávkou do strany našel Luboše Kaloudu, jenž střelou podél gólmana uzavřel střelecký účet Sparty - 6:0. Gólu se mohl dočkat také Manuel Pamič, který sice nejprve vystihl nepovedený odkop gólmana, trefit prázdnou branku už ale nedokázal. Podobně se vedlo také Susovi, který trefil pouze hlavu bránícího hráče. Přesto ale tým Jozefa Chovance odjížděl spokojen. V Náchodě přilákal více jak 2600 diváků a po vysoké výhře se může těšit na dalšího soupeře, kterým budou České Budějovice.

Náchod-Deštné - AC Sparta Praha 0:6 (0:3)