Sestava Kluže: Claro - Tony, Panin, Muresan, Alcantara, Cadú, Peralta, Culio, Traoré, Deac, Nei.
Sestava Sparty: Blažek - Pamić, Řepka, Hubník, Kušnír - Zeman, Kucka, Vacek, Žofčák - Wilfried, Holenda.
Rozhodčí: Selcuk - Ertins, Eyisoy (TUR)
Góly: 6.,13. Holenda,, 26. Traoré (cluj),, 91. Dubarbier (cluj),, 96. Wilfried
Diváci: 12 500

více v článku...

S cílem posílit naději na postup ze základní skupiny K odjížděli sparťané ke čtvrtému duelu Evropské ligy do Kluže. Rumunského protivníka doma dokázali porazit 2:0, dobře ale věděli, že na hřišti soupeře to budou mít hodně těžké. To se také potvrdilo, Letenským se ale nakonec podařilo díky Bonyho gólu v nastavení zopakovat tříbodový zisk! Sparta má tak před zbylými dvěma duely ve skupině dobrou šanci postoupit.

Celkem na třech místech změnili trenéři ACS základní sestavu, která vybojovala první výhru ve skupině. Do hry naskočili krajní záložníci Igor Žofčák s Martinem Zemanem, do útoku se vedle Bonyho Wilfrieda postavil Jan Holenda.
Po třech minutách hry „pozdravil" nepříjemnou střelou z dálky Jaromíra Blažka Muresan, letenský gólman nadvakrát míč chytil. Poté se do akce poprvé dostala Sparta a domácí se nestačili divit. Jan Holenda si mezi zadáky Kluže naběhl na perfektní přihrávku Juraje Kucky a přízemní střelou překonal Clara - 1:0 pro Spartu! Prakticky vzápětí mohl vyrovnat Muresan, hlavou ale minul. Totéž se nedalo říci o Janu Holendovi. Důrazný forvard stál na konci kombinační akce Žofčáka s Kušnírem. Právě obránce s číslem 13 poslal balon na střed a Holenda jej špičkou kopačky poslal do sítě - 2:0 pro Spartu! Ze šoku probral Rumuny obrovitý Traore. Ten si naběhl na dlouhý míč a ranou do horní poloviny branky snížil na 1:2. Spartě mohl vrátit dvoubrankový náskok těsně před koncem první půle Manuel Pamić, jeho pokus byl ale na poslední chvíli tečován. V ještě lepší příležitosti se zjevil Martin Zeman, který se po Holendově přihrávce objevil před Clarem, nemířil ale mezi tyče. Poločas Sparta vyhrála 2:1.

Druhá půle byla dlouho opatrná. Šance si nedokázal vytvořit ani jeden z týmů, pouze náznaky možností. V 64. minutě se do úniku dostával Jan Holenda a bránící Muresan jej musel stáhnout na zem. Od tureckého sudího Selcuka viděl holohlavý zadák žlutou kartu, v zápase už druhou - musel tedy předčasně do kabin. Přesilovku mohl záhy využít Jan Holenda, na balon, který šel napříč pokutovým územím ale těsně nedosáhl. Domácí se v deseti dlouho trápili, do šance se dokázal dostat až agilní Traore, Blažek jeho nebezpečnou ránu z dobré pozice kryl. Vzápětí zahrozili i hosté, Zemanovu ránu s obtížemi vyrážel Claro. Po následném rohu a Kuckově příhře se dokonce přesne trefil Václav Kadlec, sudí ale jeho zásah kvůli neexistujícímu ofsajdu neuznali. Rumuni působili celý zápas hodně podrážděně, což dokázal tři minuty před koncem Bogdan Mara. I on se poroučel předčasně do kabin, podobně jako dvacet minut předtím Muresan. Kluži se přesto podařilo vyrovnat. Dubarbier dostal na hranici vápna příliš mnoho prostoru a umístěnou střelou k tyči skóroval. Nastavených pět minut přineslo neskutečné věci. Martin Zeman šel nejprve sám na branku, obstřelil Clara, ale balon se odrazil od tyče zpět do pole. Vzápětí pálil z přímého kopu střídající Luboš Kalouda a gólman Kluže předvedl efektní robinzonádu. V končící pětadevadesáté minuta střetnutí našel Kucka Bonyho, který udělal kličku Clarovi a trefil branku, kterou v tu chvíli bránil pouze jeden z obránců soupeře. Sparta díky tomu vydřela výhru 3:2!

autor: sparta.cz

!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz