Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Evropská liga

Kluž bude doma silnější, ví Sparťané

Každému utkání Evropské ligy předchází den před utkáním tisková konference obou mužstev. Té sparťanské se v tiskovém středisku klužského stadionu zúčastnil hlavní trenér Sparty, Jozef Chovanec, a Juraj Kucka.

více v článku...

Jozef Chovanec: Každá série má svůj konec

Sparťanský trenér neskrývá odhodlání porvat se v Kluži o body. „Přijeli jsme sem odehrát dobré utkání, podat zodpovědný výkon jako v Praze. Chceme tu uspět, protože vyhrát se dá všude, ale musí to být podložené dobrým výkonem," ví letenský lodivod.
Toho neznervózňuje ani úctyhodná série klužských, kteří na domácím hřišti nepoznali hořkost porážky po dlouhých devatenáct zápasů. „Každá série má svůj konec a já chci, abychom to byli my, kdo ji prolomí. O to se pochopitelně budeme snažit," ujistil fanoušky Chovanec.

„Na domácí utkání jsme se pečlivě připravovali a myslím, že to bylo vidět i na samotném průběhu hry. Snažili jsme se zamezovat rychlým protiútokům a kombinační hře záložní řady a tím otupit jejich ofenzivu," vzpomínal Chovanec na předchozí střetnutí s rumunským týmem.
Do toho čtvrtečního však nenastoupí stejná sestava jako před čtrnácti dny, už proto, že Sparta může počítat s hráči, kteří v poslední době doléčili svá zranění. „Všichni hráči jsou v pořádku a možná i proto nenastoupíme ve stejné sestavě, ve které jsme hráli doma," uvedl dále Chovanec.

 

Juraj Kucka: Branku chci vstřelit znovu!

„Ve skupině se bude rozhodovat až v posledních zápasech, je hodně vyrovnaná," odpovídal staronový slovenský reprezentant Juraj Kucka, kterému se před čtrnácti dny v GENERALI Areně podařilo otevřít skóre. „Budu se pochopitelně snažit, abych branku vstřelil znovu a pomohl nám k vítězství," usmíval se.

Přestože měl zápasové manko, letenskému stadionu se předvedl opět v tom nejlepším světle. „Cítil jsem se dobře, přestože jsem nastoupil po zranění. Ten gól nás nastartoval, byli jsme vyhecovaní a druhým gólem jsme se uklidnili. Pak se nám již podařilo v klidu dovést ten zápas do konce," vzpomínal ‚Kuco'.

„Každý zápas je o něčem jiném," ví Kucka. „Kluž bude hrát doma a bude mít podporu fanoušků, takže bude určitě silnější než u nás na Letné," zakončil sparťanský záložník.

autor: sparta.cz

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz