Prague Power - fans Sparta

SPARTA! - tým,za kterej se biju SPARTA! - tým pro kterej žiju

Evropská liga

Jsme zpět ve hře o postup, schodují se hráči

Po prvním vítězství v základní skupině Evropské ligy byli sparťané pochopitelně spokojeni. Jak přiznali dva fotbalisté, kteří byli na trávníku hodně vidět, neúspěch proti Kluži by zřejmě ukončil naděje na postup. Tříbodový zisk ale podle Ondry Kušníra i Romana Hubníka znamená jedno - Sparta je zpět ve hře o další fázi EL!

více v článku...

Jeho centry vedly k oběma zásahům. „Při tom prvním jsme dobře zahráli taktickou variantu, při které se Kamil Vacek stáhne dozadu a já se snažím buď proniknout do vápna, nebo centrovat na branku. Tentokrát to vyšlo na druhou možnost a povedlo se," radoval se Ondra Kušnír.
Myslím, že jsme dobře plnili pokyny trenérů, hráli jsme koncentrovaně a ve druhém poločase se nám povedlo otupit předpokládaný tlak soupeře. Fotbalisté Kluže ukázali svoji technickou vyspělost, sílu při hře s balonem, do koncovky jsme je ale pouštěli minimálně," uvedl pravý obránce ACS.


Nějaký mimořádně velký tlak na tým jsme si nepřipouštěli. Věděli jsme sice, že nutně potřebujeme vyhrát, rozklepat jsme se ale nesměli, to by nám vůbec nepomohlo. Dostali jsme se zpátky do hry o postup, čekají nás ale ještě tři nesmírně těžké duely," připomněl Kušňa nadcházející odvety.


Stejně jako proti Eindhovenu se mezi střelce zapsal stoper Roman Hubník. Po půlhodině hry zvyšoval opakovaným pokusem na 2:0. „Tušil jsem, že Juraj Kucka bude vracet odražený míč do vápna. Balon mě vpodstatě trefil do hlavy, gólman stačil pouze vyrazit a následná dorážka skončila v brance. Ten gól nás pro zbytek zápasu hodně uklidnil," popsal Hubňa situaci z 31. minuty.
„Nezačali jsme úplně ideálně, v prvních minutách jsme u všeho byli později, Kluž měla několik nebezpečných standardních situací, které jsme ale naštěstí ustáli bez pohromy. Po prvním zásahu už to bylo o hodně lepší, hrálo se nahoru dolů. Bony s Vaškem Kadlecem si dobře nabíhali do volných prostorů a dařilo se jim neustále ohrožovat obranu hostí," pochválil oba forvardy Roman Hubník.


Vysoký stoper znovu ocenil publikum v GENERALI Areně, které hnalo Chovancův soubor kupředu. „Diváci nás mohutně podporovali, pomohli nám. Vycítili, že se rveme o naději. Teď máme čtyři body a dýcháme. Hodně důležitá bude odveta v Kluži, pojedeme tam urvat alespoň bod," slíbil na závěr Roman Hubník.

autor: sparta.cz

 
!!!!UPOZORNĚNÍ!!!!! - NAŠE STRÁNKA NEVYBÍZÍ K NÁSILÍ, ALKOHOLISMU ANI K JINÝM NEŘESTEM V ROZPORU SE ZÁKONY ČR. ZA OBSAH ČLÁNKŮ NEODPOVÍDÁ NIKDO Z NAŠICH REPORTÉRŮ ANI SAMOTNÝ ADMIN STRÁNEK. S jakými koliv dotazy nebo námitky pište na e-mail: Redakce.PP@email.cz